Tag Archives: mieszkania na sprzedaż słupsk cena

Keramzytowy suchy i cichy strop

Lekkie kruszywo keramzytowe pozwoli odciążyć i wyremontować stary strop domu. Keramzyt czyli lekkie, porowate kruszywo ceramiczne, które powstaje w wyniku wypalenia gliny w piecach obrotowych w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu procesowi uzyskujemy materiał naturalny, lekki, termoizolacyjny, wytrzymały, niepalny, mrozoodporny oraz tłumiący hałas. Stosując keramzyt uzyskujemy ciepłą i sucha podłogę. Ponadto remontując stary strop obniżymy jego ciężar. Podczas remontu będziemy musieli wymienić zasypki izolacyjne oraz wyrównać powierzchnie stropu. Stare stropy drewniane z czasem ulegają odkształceniu. Dlatego aby zatrzymać dalsze uginanie się stropu i bezpiecznie go użytkować należy go odciążyć. Dlatego wprowadzenie keramzytu daje najlepsze efekty, może być stosowane przy remoncie każdego stropu. Ponadto jako materiał niepalny stanowi barierę ognioodporną. Keramzyt w remontach stropowych najczęściej spełnia role wypełnienia międzyżebrowego, lub warstwy wyrównawczej przy ugięciach stropowych. Wystarczy na oczyszczone podłoże wysypać keramzyt o grubości 3-9 cm. Następnie należy go zagęścić za pomocą ubijarki ręcznej. Po zagęszczeniu na wierzch wysypujemy szpryc cementowy i możemy układać kolejne warstwy posadzki. Jeżeli planujemy na wierzchnich warstwach keramzytu położyć posadzki drewniane należy przed ich ułożeniem pokryć keramzyt folią.

Witam, mam na imię Michał i od długiego czasu bardzo często piszę różnego rodzaju pamiętniki moich przemyśleń o nieruchomościach. Dlatego też jestem mega szczęśliwy, iż dane jest mi prowadzić tę stronę internetową. Zdecydowanie zostanę tu na dłużej!

Baterie łazienkowe i ich typy

W zależności od miejsca oraz wysokości umieszczenia do wyboru mamy kilka typów baterii łazienkowych. Baterie naścienne mocuje się bezpośrednio do rur z ciepłą i zimna wodą. Taka bateria umieszczona nad wanna lub umywalką mocowana jest za pomocą nakrętek i uszczelek pierścieniowych. Najczęściej spotykanym rozstawem jest 15 cm. Połączenia do przewodów wodnych maskowane są za pomocą rozet w kolorze baterii. Baterie stojące inaczej zwane sztorcowymi mocuje się w otworach wykonanych w umywalce czy wannie. Średnica takich otworów to zazwyczaj 28-35 mm. Najpopularniejsze są baterie jednootworowe, czyli mocowane w jednym otworze. Spotykane są również baterie dwu, trzy czy czterootworowe. Te ostanie występują jedynie w przypadku wanien. Najbardziej znany typ baterii to bateria dwuuchwytowa, czyli taka, która ma osobny kurek do ciepłej i zimnej wody. Za ich pomocą reguluje się odpowiednia temperaturę wody w kranie. Połączenia pomiędzy elementami takiej baterii zabezpiecza się gumowymi uszczelkami chroniącymi przed przeciekaniem. Przeciwieństwem baterii dwuuchwytowej jest bateria jednouchwytowa zwana też mieszakową. Są one łatwiejsze w użytkowaniu, gdyż pokręcając jednym uchwytem możemy nastawić odpowiednie natężenie strumienia wody i jego temperaturę. W takiej baterii najważniejszym elementem jest głowica mieszająca, która powinna być szczelna oraz trwała.

Witam, mam na imię Michał i od długiego czasu bardzo często piszę różnego rodzaju pamiętniki moich przemyśleń o nieruchomościach. Dlatego też jestem mega szczęśliwy, iż dane jest mi prowadzić tę stronę internetową. Zdecydowanie zostanę tu na dłużej!